;-

 
Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání
CZ EU DE UK
line
 

CHVALIS s.r.o. / Certifikáty / Aktuální nabídky / Produktové katalogy / Reference / Poptávky / VOP / Pracovní příležitosti / Napsali o nás / Kontakt


Zpět na úvodní stránku

Hydraulické systémy CHVALIS
Pneumatické systémy
Centrální mazání CHVALIS
Filtrační systémy CHVALIS
Ventilové bloky CHVALIS

Rychlý kontakt
Výroba systémů


Objednat SERVIS A DÍLY
Objednat filtraci
Objednat školení

chvalis 25 let

 


Napsali o nás ...

Chvalis realizuje dodávky hydraulických systémů pro dieselové lokomotivy a motorové vozy pro CZ LOKO

Integrační služby nejen pro železniční průmysl

Společnost Chvalis je expertem na poskytování komplexních řešení “na klíč” dle zadání výrobců a to včetně dodávky, montáže a uvedení do provozu. Na vývoj a konstrukci hydraulických systémů pro potřeby všeobecného průmyslu a strojírenství se společnost Chvalis zaměřuje již od roku 1997. Specialitou firmy jsou technická řešení a dodávky hydrauliky pro železniční vozidla, která se netýkají pouze nových hydraulických systémů, ale také modernizací a rekonstrukcí již zastaralých vozidel.

Chvalis do svých systémů a agregátů využívá již od roku 1992 především produkty Parker pro jejich bezkonkurenční kvalitu, bezporuchovost a bezpečnost. Komponenty také splňují nejnáročnější certifikace. V oblasti železničního průmyslu je společnost Chvalis držitelem Certifikátu technické způsobilosti dodavatele Českých drah a Certifikátu dodavatele SŽDC.

 

S3 class training in basic hydraulics in firm CHVALIS Ltd

Motorové univerzální vozidlo série MUV74.02

Díky své rozsáhlé síti lokálních poboček, které jsou vždy spojeny se servisním zázemím a prodejnou hydrauliky a pneumatiky ParkerStore, je schopna operativně poskytnout provozovateli kolejových vozidel 24hodinový záruční i pozáruční servis k jeho plné spokojenosti. Prodejny jsou kompletně vybaveny pro výrobu hydraulických hadic a jsou držiteli osvědčení „Certifikace hadicové dílny– ParkerStore“.

Výjimečná zakázka pro CZ LOKO

Do roku 2013 dodávala společnost Chvalis hydraulické systémy pouze pro sektor pomocných pohonů, jakými jsou například: pohon kompresoru pro výrobu stlačeného vzduchu; pohon chladících ventilátorů spalovacího motoru a pohon elektrického alternátoru pro výrobu el. energie. V roce 2013 společnost přijala výzvu na vytvoření komplexního návrhu a řešení na dodávku kompletního hydraulického trakčního pohonu včetně pomocných pohonů pro 35 kusů motorových univerzálních vozidel série MUV 74.02 001–035 pro společnost CZ LOKO, která je výrobcem a dodavatelem drezín pro České Dráhy – SŽDC.

Inovativní otevřený hydraulický systém

Chvalis přistoupil k technickému řešení pohonu vlastní — netradiční cestou, kdy namísto u konkurence preferovaného uzavřeného hydraulického obvodu, použil vlastní inovativní řešení s otevřeným hydraulických obvodem, které je technicky náročnější, ale umožňuje precisně a komfortně řešit veškeré požadavky všech stavů řízení trakce, ovládaného z nadřazeného elektronického řídicího systému vozidla. Obvod navíc umožňuje hydraulicky brzdit, což bylo využito pro systém jízdy na tempomat, který zpříjemňuje práci strojvůdců a zároveň šetří náklady provozovatelů vozidla, jelikož dochází ke snížení opotřebení brzdových kotoučů standardního pneumatického brzdového systému vozidla. Standardní brzda je díky tomuto obvodu ve většině provozního času využívána až při razantním brzdění do fáze zastavení vozidla. Běžnou regulaci rychlosti zajišťuje hydraulická brzda při jízdě na tempomat, kdy se obsluha, díky automaticky udržované rychlosti, může věnovat dalším potřebným činnostem a bezpečnosti provozu.

Hydraulic system Chvalis
3D-Sestava motoru CAT s hyd­rau­lic­kým poho­nem CHVALIS

Hydraulické obvody jsou postaveny na produktovém portfoliu Parker, včetně trubkových rozvodů Ermeto E02 a hadicových systémů z certifikovaných hadic pro kolejová vozidla. Tyto hydraulické obvody postavené z komponentů Parker Hannifin (především jsou to pístová regulační čerpadla PV – plus ve spojení s hydraulickými motory F11, F12, F1, F2 a regulačními hydromotory série V14) vykazují minimální poruchovost, velkou spolehlivost a životnost v provozu, ze které těží především provozovatel vozidla.

valve block

Vozidlo MUV 75.001 — při prototypových zkouškách u výrobce CZ LOKO středisko Jihlava

Díky předchozí skvělé zkušenosti s 35 kusovou sérií MUV74.02 byla společnost Chvalis znovu oslovena zákazníkem CZ LOKO s požadavkem na návrh řešení a dodávku kompletního hydraulického trakčního pohonu a pomocných pohonů pro novou sérii 50 kusů Motorových univerzálních vozidel MUV 75.00., s požadavkem zachování totožného hydraulického trakčního pohonu, který se osvědčil v minulé sérii.

Navíc byl akceptován požadavek navýšení výkonu hydraulické proporcionální brzdy a zvýšení počtu okruhů pomocných hydraulických obvodů: hydraulická ruka, sekačka trávy, hydraulicky nezávislý systém vyklápění přívěsného vozíku, aretace vypružení.

Po náročném testování prvního prototypu v prosinci 2017, byla od ledna 2018 spuštěna výroba 50 kusové série vozů, ve které je opět použit inovativní otevřený hydraulický systém Chvalis s osvědčenými hydraulickými komponenty firmy Parker Hannifin.

Zdroj: www.parker.cz


Výroba, servis a školení z Hoštky

Rodinná firma CHVALIS s.r.o. patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory v ČR. Má za sebou již více než čtvrtstoletí poctivé práce v oblasti komplexních řešení oboru hydrauliky a pneumatiky. V nabídce nechybí ani systémy centrálního mazání.

Chvalis se prioritně zabývá výrobou hydraulických agregátů a systémů, zabezpečuje servisní služby včetně záručního i pozáručního servisu a nabízí školení hydrauliky a pneumatiky. Jejich služeb využívají výrobní firmy z mnoha průmyslových oborů. Asi nejvíce je zastoupen automobilový průmysl, pak také papírenský, chemický, dřevařský, hutní i stavební průmysl nejen u nás, ale i na Slovensku. Samostatnou kapitolou je návrh a výroba hydraulických trakčních a pomocných pohonů, pro české výrobce kolejových vozidel.

hydraulika Chvalishydraulika Chvalishydraulika Chvalis

Celý článek naleznete v měsíčníku Techmagazín na níže uvedeném odkazu:

Odkaz na článek: http://www.techmagazin.cz/46839


Podnikatel musí mít byznys v genech

Milan Chvalina je životní optimista, i ve špatném hledá a nachází to dobré. Přiznává, že je to někdy až zničující, ale v jeho případě vedl tento přístup k prosperující firmě s ročním obratem 240 milionů korun a stovkou zaměstnanců. Společnost Chvalis se specializuje na hydrauliku a už při pohledu na její sídlo je zřejmé, že rostla postupně − pěkně od nuly. Stejně jako vybočuje z řady majitel, ani firma nestojí v průmyslové zóně nebo v rekonstruované fabrice z dob socialismu, jak je v Česku časté.

Milan Chvalina

Celý článek naleznete v týdeníku Ekonom na níže uvedeném odkazu, vydáno 2.8.2018, text Marcela Honsová, foto Milan Bureš

Odkaz na článek: https://ekonom.ihned.cz/c1-66207240-podnikatel-musi-mit-byznys-v-genech


Chvalis vsadil na hydrauliku, otevírá nové pobočky v dalších regionech

Společnost udržuje náskok před konkurencí také díky inovacím, jejichž součástí je i 3D modelování. Podobně, jako další strojírenské firmy, by ve Chvalisu uvítali zlepšení situace technického školství a snížení administrativy.

Když v roce 1990 začal Milan Chvalina podnikat jako živnostník, ještě netušil, jaké perspektivy ho v dalších letech čekají. „Využil jsem odborné i personální zkušenosti z předchozího působení v Severočeských papírnách ve Štětí, kde jsem se v rámci tehdejšího národního podniku postupně vypracoval z mechanika měřících a regulačních přístrojů do pozice technika, který měl v celém závodě na starost údržbu hydraulických, pneumatických a mazacích systémů,“ vzpomíná Milan Chvalina a dodává: „Obor mně velice bavil a v té době jsem měl i množství zlepšovacích návrhů, včetně jejich realizací.“ Organizační a inovativní schopnosti, které během působení v továrně získal, pak naplno využil po roce 1990, když začal podnikat.

ParkerStore Hoštka

Hydraulika byla podle Milana Chvaliny v 90. letech poměrně novým oborem. „Obecně měla drtivá většina lidí z hydrauliky strach. Především pak moderní technologie ze západní Evropy, které právě pronikaly do papírenských strojů a technologií, byly pro mě výzvou,“ popisuje Milan Chvalina. Na začátku podnikání pro něj byla nejtěžší jeho slovy „totální zodpovědnost“. Málokdo si v současnosti dokáže představit, jak si na tento fenomén lidé zvykali po změně režimu. „Za socialismu byla vždy nějaká ‚úniková cesta‘ pokud se něco ne zcela stoprocentně povedlo. To ale od roku 1990 přestalo platit. Musel jsem se rychle naučit plánovat, předvídat a komplexně uvažovat,“ podotýká Milan Chvalina. Kvůli bouřlivému rozvoji firmy i některým legislativním změnám v roce 2002 převedl svoje podnikání na právnickou osobu, když založil společně s manželkou společnost s ručením omezeným Chvalis.

Od servisu k projekci a výrobě

Zpočátku se Milan Chvalina zaměřoval na oblast poskytování komplexního servisu a údržby, včetně náhradních dílů a oprav, pro průmyslové podniky. Od roku 2002 k tomu přidal další segment: projekci a výrobu hydraulických systémů a agregátů pro české výrobce kolejových vozidel. Zde zažívá firma v posledním období bouřlivý rozvoj. V současnosti v podniku pracuje 108 zaměstnanců, obrat v roce 2017 dosáhl zhruba 240 milionů korun. Firma má pět poboček, na podzim otevírá šestou v Jihlavě, do budoucna plánuje ještě pobočky v Karlovarském a Královéhradeckém kraji. Pobočky přitom nepředstavují jen kancelářské a administrativní zázemí. Firma je otevírá jako takzvané „ParkerShopy“ - Servisní centra. „Jedná se o prodejní sklady a především o naši servisní základnu v dané lokalitě, která funguje jako prodloužená ruka centrále v Hoštce. Zákazníci pozitivně vnímají, když jste jim nablízku. Především se tím výrazně zlepšuje takzvaný ‚dojezdový čas‘ našich servisních vozidel,“ upozorňuje Milan Chvalina.

Za velkou výhodu u všech dodávek a montáží považuje také to, že servisní mechanici z centrály v Hoštce mohou poskytovat lokální podporu pobočkám 24 hodin denně, 365 dní v roce. Firma by se v konkurenci nedokázala prosadit bez inovací. „Inovace jsou pro nás velice důležité. V oblasti strojní výroby využíváme moderní a výkonné CNC stroje, v oblasti projekce 3D modelování a podpůrné softwarové programy pro generování programů CNC strojů,“ vyjmenovává Milan Chvalina. V oblasti řízení podniku a logistiky i skladování využívá firma nejmodernější řídící programy. „Máme vlastní školící středisko, to je pro další rozvoj a fungování firmy více než důležité,“ podotýká Milan Chvalina. Na trhu by se společnost neprosadila, pokud by se její zakladatel neprosadil také jako úspěšný lídr. Jaké vlastnosti je k tomu podle něj třeba mít? „Co se týká vrozených vlastností, je to hlavně obchodní talent, pracovitost, zodpovědnost, svědomitost, komunikativnost, organizační schopnosti, schopnost improvizovat, mít rád lidi a snaha být nejlepší. Z vlastností, které se dají naučit, uvedu především znalost psychologie, plánování, přehled v oblasti práva a legislativy,“ vyjmenovává Milan Chvalina.

ParkerStore

Administrativa zatěžuje rozpočet

Schopnosti manažerů dokáže podpořit, nebo naopak oslabit, podnikatelské prostředí. I když s jeho celkovou úrovní je Milan Chvalina poměrně spokojený, v předchozích desetiletích bylo podle něj o něco příznivější. „V posledních letech velice výrazně přibývají legislativní povinnosti, které personálně zatěžují rozpočet společnosti, ale vůbec nic zpětně firmě nepřinesou, nic neprodukují, pouze a jen ‚parazitují‘... To vidím do budoucna jako velkou hrozbu pro podnikatele, kteří by chtěli začít podnikat ‚od nuly‘, tak, jako kdysi já v roce 1990,“ porovnává Milan Chvalina. Sám přemýšlí, jestli by se do podnikání nyní pustil. „Za současných podmínek, kdy na všechno musí být revize, interní předpisy, máme tu GDPR a tak dále, bych to znovu asi již nezvládl,“ dodává Milan Chvalina. Největší problém vidí ve stavu tuzemského školství. „A to již od základní školy! Je bezpodmínečně nutné, aby se vrátila autorita učitele, aby se opět vyučovaly pro kluky dílny, pro dívky ruční práce a vaření. S tím následně souvisí návrat kvality,“ popisuje pak Chvalina, na jakých pilířích by mělo české školství stát.

Maturita je pro učně zbytečná

Učňovské školství by podle majitele Chvalisu mělo být bez maturit. „Před rokem 1989 bylo na velmi dobré úrovni, neboť bylo přímo navázané na potřeby výrobních podniků, pro které produkovalo potřebné množství kvalitních pracovníků. A to vše bez maturit, ale profesně na úrovni!“ shrnuje Milan Chvalina. Na učňovské školy mají podle něj navazovat střední průmyslové školy, které by měly „dodávat“ potřebné techniky s maturitou. „Ti by měli být po krátkém zapracování v praxi schopni technicky na úrovni řešit dané problémy a operativně řídi pracovníky ve výrobě,“ představuje Milan Chvalina další část své představy o proměně školství. Vysoké školy by pak podle něj měly být jakousi „třešničkou na dortu“, ale stále zaměřené na obory, které potřebují firmy v praxi. V této oblasti vidí Milan Chvalina nezastupitelnou roli státu, který by měl být schopný dlouhodobě plánovat.

>>> odkaz na zdroj, autor článku Dalibor Dostál


Školení hydrauliky v Hoštce

ve dnech 25-26. května 2017 proběhl ve firmě Chvalis s.r.o. odborný seminář na téma hydrauliky. Odborným lektorem byl pan Ing. Petr Končelík, který velmi dobře zaujal nejen žáky naší školy, ale i učitele odborné výchovy p. R. Fialu a p. J. Jackla. Při zahájení nám lektor řekl jak organizační, tak i rozsah vlastního školení, který bude rozdělen do dvou dnů.

Více se dočtete zde...


Rozvoj partnerství mezi firmami a školami pro úspěšné uplatnění absolventů na trhu práce

Hospodářská a sociální rada Litoměřicka, město Štětí a společnost Mondi Štětí, a.s. pořádaly 30. 3. 2017 workshop zaměřený na spolupráci mezi školami a zaměstnavateli. Této akce se zúčastnili také zástupci naší společnosti. měli jsme možnost prezentovat naše zkušenosti, inspirovat se od ostatních zaměstnavatelů a prohloubit spolupráci se školami, ze kterých by mohli vzejít naši budoucí zaměstnanci. Také to byla příležitost zamyslet se nad naší koncepcí hledání vhodných kandidátů na případná volná pracovní místa a nabízení praxi a brigád studentům.

Naše společnost dlouhodobě spolupracuje se Střední průmyslovou školou v Ústí nad Labem. Na workshopu jsme využili setkání s jejími představiteli, ujasnili jsme si priority naší spolupráce a nastínili cesty jejího rozvoje.

Spolupráce


Nový ParkerStore je v Prostějově

Společnost Chvalis ote­vřela v úterý 15. prosince 2015 v Prostějově novou prodejnu ParkerStore. Jedná se v pořadí již o šestou prodejnu ParkerStore společnosti Chvalis a po centrále v Hoštce je největší prodejnou. Zároveň se jedná o první ParkerStore firmy Chvalis na Moravě. V prostějovském ParkerStore s celkovou rozlohou 250 m2 je pro zákazníky v tuto chvíli připraveno skladem více než 1700 položek a další se nepřetržitě doplňují. Součástí objektu je prodejní část, hadicová dílna a sklad.

Slav­nostní ote­vření pro­dejny Par­ker­S­tore za pří­tom­nosti ředi­tele firmy Chva­lis, pana Milana Chva­liny a gene­rál­ního ředi­tele Par­ker Han­ni­fin pro ČR a Slovensko.

Sortiment tvoří především hydraulické a pneumatické prvky. Namátkou například rychlospojky, FRL’s jednotky na úpravu stlačeného vzduchu, hydraulické ventily, hadičky, základní řada zubových čerpadel, spojky, hadicové koncovky a podobně. Další zboží si mohou zákazníci objednat na místě z prodejního katalogu.

Více čtěte zde.


Nenápadní strůjci úspěchů železničních hvězd

Na nedávném letním veletrhu CzechRaildays v Ostravě byla k vidění kromě novinek i řada zajímavých produktů ze sortimentu subdodavatelů železničních výrobců.

Přímo naproti exponátům českého výrobce motorových lokomotiv CZ LOKO z České Třebové, tak např. vystavoval i jeden z jeho klíčových partnerů - firma Chvalis, která má na úspěších CZ LOKO na domácím trhu i vzahraničí rovněž svůj nezanedbatelný podíl.

Více čtěte zde.

 

Expozice na veletrhu CzechRails

Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání

Společnost CHVALIS s.r.o. nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale i v oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory u nás. Jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu v České republice i na Slovensku. Firma má uzavřenu smlouvu o distribučním zastoupení firmy Parker Hannifin a v současné době získala status tzv. premier distributora. Pro výrobky firmy Parker Hannifin poskytuje servis na celém území České republiky a její prvky aplikuje do svých výrobků (hydraulické agregáty, filtrační systémy, pneumatické systémy apod.). CHVALIS s.r.o. poskytuje servisní služby a zajišťuje dodávky náhradních dílů také pro systém firmy Eaton – Vickers. Nově naše společnost získala statut certifikovaného distributora mazacích systémů společnosti SKF – mazací systémy.

Na otázky odpovídá ředitel a jednatel společnosti Milan Chvalina:

Jaké jsou aktuální novinky v nabídce výrobků a služeb pro vaše zákazníky?

Pro zvýšení rozsahu našich servisních služeb v oblasti údržby hydraulických a mazacích systémů jsme nově vyčlenili kvalifikovaného pracovníka na funkci provozního certifikovaného technika-diagnostika a zároveň tribodiagnostika. Zavedli jsme sofistikovaný systém odběrů vzorků oleje u zákazníků a jejich okamžité vyhodnocení na certifikovaných diagnostických přístrojích s následným reportingem zákazníkovi včetně doporučení, jak dále olejovou náplň provozovat, zda je třeba ihned zahájit bypass filtrace, doplnit aditiva apod. Kromě standardních filtrací olejových náplní za účelem odstranění mechanických nečistot nově provádíme odstraňování vázané i nevázané vody z olejových náplní pomocí mobilního filtračního zařízení Parker PVS 600, které pracuje na unikátním principu vakuového dehydrátoru. Zařízení lze nasadit i za provozu u zákazníka v bypass režimu – nepřetržitě za chodu stroje v objemu nádrže od 150 do více než 10 000 litrů při vysoké efektivitě provozu.

Čím se lišíte od konkurence?

Naší silnou stránkou je komplexnost poskytovaných služeb a dodávek včetně materiálu, a to vše v režimu 24hodinové služby. Flotila 20 servisních vozů zajišťujících havarijní servis i plánované opravy denně vyjíždí k zákazníkům a plní požadované úkoly. Masivní podporu těmto činnostem zajišťuje rozsáhlé výrobní a logistické zázemí v sídle společnosti v Hoštce, jež disponuje dílnou oprav vybavenou moderními zkušebními stendy hydraulických válců, čerpadel i hydromotorů, CNC obrobnou, certifikovanou svařovnou, 3D konstrukcí s programováním, tribodiagnostickou laboratoří a vlastním certifikovaným školicím střediskem. To vše je podpořeno rozsáhlým skladem náhradních dílů čítajícím 4 500 skladových položek dostupných 24 hodin denně 365 dní v roce v sídle společnosti v Hoštce a v dalších čtyřech pobočkách v Liberci, Rokycanech, Sušici a Českých Budějovicích.

T+T Technika a trh (2. říjen 2014)
>>> odkaz na zdroj


A3 na školení hydrauliky v Hoštce

Dne 19. a 20. února 2014 absolvovali žáci třídy A3 odborné školení "Úvod do hydrauliky" ve školícím středisku firmy Chvalis. Školení provedl vynikající školitel s praxí pan Ivan Oliva. Školící středisko firmy Chvalis je autorizovaným školícím střediskem americké firmy Parker Hannifin.

První den školení měli žáci teoretickou průpravu zakončenou písemným testem a druhý den praktickou část zakončenou praktickým testem. Praktický test spočívá v nalezení provedené chyby v reálném zapojení. Všichni zúčastnění studenti A3 úspěšně absolvovali a obdrželi certifikát firmy Chvalis.

IIng. Pavel Votrubec, foto: Ing. Josef Hutar a Ing. Pavel Votrubec 26.2.2014
>>> odkaz na zdroj

Školení studentů Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Ústí nad Labem

The Chvalis Company, Raising and Rising

Článek o společnosti CHVALIS s.r.o. v magazínu "Hydraulics Unlimited" od společnosti Parker Hannifin Hydraulics Group.

Čtěte více zde ...


Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání

Společnost CHVALIS s.r.o. nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale iv oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory u nás. Jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu v České republice i na Slovensku.

Čtěte více zde ...


Nový ParkerStore společnosti CHVALIS s.r.o. je v Českých Budějovicích

Praha, 13. září 2013 – Společnost Chvalis, partner a distributor produktů značky Parker Hannifin, otevřela 10. září v Českých Budějovicích novou prodejnu ParkerStore. Jedná se o v pořadí již 5. prodejnu ParkerStore společnosti Chvalis a otevřena byla v historicky nejkratším čase.

Čtěte více zde ...


Tisková zpráva SKF Ložiska, a.s.

Dne 29. listopadu 2013 podepsala společnost SKF Ložiska, a.s. distribuční smlouvu se společností CHVALIS s. r. o. Firma CHVALIS se tak stala autorizovaným distributorem mazacích systémů značky SKF.

Mazací systémy jsou dnes nedílnou součástí nabídky SKF a přirozeně rozšiřují možnost spolupráce se zákazníky založené na více jak stoleté zkušenosti s ložiskovou technologií a souvisejících oblastech, které mají zásadní vliv na výkon a spolehlivost rotačních strojů. Mazání a mazací systémy sem bezpochyby patří.

Čtěte více zde ...

Článek v odborném časopise Technik.


Komplexní řešení pro hydrauliku, pneumatiku a mazání

Zdroj: Svět Průmyslu 5/2013

Společnost CHVALIS s.r.o. nabízí komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale i v oblasti systémů centrálního mazání a patří mezi nejvýznamnější systémové integrátory u nás. Jejích služeb využívá mnoho významných výrobních firem automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu v České republice i na Slovensku.

Firma má uzavřenu smlouvu o distribučním zastoupení firmy Parker Hannifin a v současné době získala status tzv. Premier distributora. Pro výrobky firmy Parker Hannifin poskytuje servis na celém území České republiky a její prvky aplikuje do svých výrobků (hydraulické agregáty, filtrační systémy, pneumatické systémy apod.). CHVALIS s.r.o. poskytuje servisní služby a zajišťuje dodávky náhradních dílů také pro systém firmy Eaton – Vickers. Na otázky odpovídá ředitel a jednatel společnosti Milan Chvalina.

Čtěte více zde ...


Společnost CHVALIS s.r.o. expanduje - otevřela již 4. pobočku

Zdroj: http://m.technikaatrh.cz

Společnost Chvalis, přední distributor produktů značky Parker Hannifin v České republice, otevřela již svou čtvrtou prodejnu ParkerStore, tentokráte v Sušici. Její slavnostní otevření proběhlo 27. června. Nový ParkerStore v Sušici nabízí svým zákazníkům téměř 1000 položek přímo na prodejně a další je možno objednat si na místě z prodejního katalogu. Kromě toho je k dispozici také servisní dílna, ve které budou technici nabízet své služby, například hadicové montáže.

Nový ParkerStore je již devatenáctou specializovanou prodejnou s produkty Parker Hannifin na území České republiky a Slovenska, z nichž celkem čtyři provozuje právě společnost Chvalis. Jedná se o prodejny v Hoštce, Liberci a Rokycanech a nově v Sušici. Po celém světě je rozmístěno více než 2000 prodejen ParkerStore, které provozují distributoři společnosti Parker Hannifin.

Slavnostní otevření v Sušici

„Chceme být naším zákazníkům co nejblíže a poskytovat jim co nejkvalitnější služby. Proto jsme se rozhodli pro expanzi do dalšího okresu Plzeňského kraje. Doufám, že nové zázemí a služby ParkerStore v Sušici naši zákazníci ocení a rádi nás budou navštěvovat. Je totiž spousta zákazníků, kteří si rádi přijdou osobně vybrat na prodejnu nebo se jen poradit," uvedl Milan Chvalina, jednatel a ředitel společnosti Chvalis.

„Nový ParkerStore v Sušici, který zde nově otevřel náš dlouholetý partner, společnost Chvalis, odráží náš silný zájem o Plzeňský kraj. Jedná se totiž už o druhou prodejnu ParkerStore v tomto regionu. Věřím, že se nové prodejně bude dařit a přeji jí hodně spokojených zákazníků, kteří se do ní budou rádi vracet a kteří zde naleznou nejen potřebný sortiment, ale i prvotřídní služby a poradenství," řekl Miroslav Trybuček, generální ředitel Parker Hannifin Czech Republic.

Adresa nového ParkerStore v Sušici: Chvalis, Třída T. G. M./Na Valše 151/II, Sušice


Článek v magazínu Water Power Magazine

Odkaz na článek - str. 1, str. 2

Water Power Magazine page 1Water Power Magazine page 2


Společnost CHVALIS s.r.o. otevřela nový ParkerStore v Rokycanech

Praha, 12. června 2012 – Společnost CHVALIS s.r.o., přední distributor produktů značky Parker Hannifin v České republice, otevřela již svou třetí prodejnu ParkerStore, tentokráte v Rokycanech.

„Průmyslový západočeský region je pro nás strategickou záležitostí. Již dnes zde obsluhujeme spoustu našich zákazníků, které jsme museli doposud zásobovat z našich skladů v Hošťce a Liberci. Doufám, že díky zázemí a službám nového ParkerStore se nám jejich řady podaří výrazně rozšířit. Je totiž spousta zákazníků, kteří si rádi přijdou osobně vybrat na prodejnu nebo se jen poradit,“ uvedl Milan Chvalina, jednatel a ředitel společnosti Chvalis.

„Plzeňsko je region, o který má Parker, vzhledem k jeho průmyslu, velký zájem a vzhledem k dlouholeté úspěšné spolupráci s firmou CHVALIS s.r.o. bylo logickým vyústěním otevření nového ParkerStore právě tady v Rokycanech a právě pod vlajkou Chvalisu. Věřím, že to bylo dobré rozhodnutí a zbrusu nové prodejně bych chtěl popřát hodně spokojených zákazníků, kteří se do ní budou rádi vracet a kteří zde naleznou nejen potřebný sortiment, ale i prvotřídní služby a poradenství,“ řekl Miroslav Trybuček, generální ředitel Parker Hannifin Czech Republic.

ParkerStore v Rokycanech má prodejní plochu 180 m2, na které najdou zákazníci více než 1500 položek zboží, další je možno si objednat na místě z prodejního katalogu. Kromě toho je k dispozici servisní dílna o výměře 65 m2, ve které budou mechanici nabízet služby jako například hadicové montáže. Během měsíce bude prodejna vybavena i speciálním servisně montážním vozem Hose Doctor, které tyto služby bude schopné realizovat 24 h denně a 365 dní v roce přímo u zákazníka. Dosud tyto vozy vyjížděly k zákazníkům z poboček až v severočeském regionu, a proto se nyní budou moci zkrátit dojezdové časy. Nový ParkeStore leží na kraji Rokycan, necelou minutu od sjezdu z dálnice, což je mimořádně výhodné pro obsluhu i okolních měst.

Otevření nového ParkerStore Rokycany

Nový ParkerStore je již sedmnáctou specializovanou prodejnou s produkty Parker Hannifin na území České republiky a Slovenska, z nichž celkem tři provozuje společnost Chvalis. Jedná se o prodejny v Hošťce, Liberci a Rokycanech. Po celém světě je rozmístěno více než 1000 prodejen ParkerStore, které provozují distributoři společnosti Parker Hannifin.

Adresa nového ParkerStore v Rokycanech: CHVALIS s.r.o., Arbesova 820, Rokycany.


Tribotechnika 2/2010

Mnoho výrobců hydrauliky, ložisek a převodovek specifikuje optimální úroveň čistoty kapaliny pro požadované prvky, které vyrábí. Pracují-li tyto prvky s více znečištěnou kapalinou může to u nich vést k mnohem kratší životnosti. Celý článek zde.


Slavnostní otevření ParkerStore v Liberci pomohlo Jedličkovu ústavu

Liberec, 11. 11. 2010 – Společnost Chvalis, premier distributor firmy Parker Hannifin, otevřel v liberecké části Dolní Hanychov nové prodejní centrum ParkerStore. Za každého návštěvníka slavnostního otevření věnovaly firmy Parker a Chvalis 100 korun na dobročinné účely. Představitelům Jedličkova ústavu v Liberci byla nakonec předána symbolická částka 11 111 korun.

„Slavnostní otevření se uskutečnilo 11. 11. a pásku jsme přestřihli v 11 hodin a 11 minut. Proto jsme se rozhodli také Jedličkovu ústavu věnovat částku plnou jedniček. Bavili jsme se s představiteli ústavu a těší nás, že skutečně můžeme pomoci dobrému a užitečnému projektu v Libereckém kraji,“ prohlásil Milan Chvalina, jednatel společnosti Chvalis. Akce, která se nesla v duchu svatomartinského rautu, se zúčastnilo více než pět desítek lidí.

Nové prodejní centrum Chvalis nabízí kompletní sortiment hydraulických hadic, šroubení, hydraulických a pneumatických prvků, které jsou standardní pro všechny prodejny ParkerStore.

„Firma Parker je světovou jedničkou v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu a v Libereckém kraji dosud neměla svou prodejnu. Proto jsme usilovali o to, aby i na Liberecku měli lidé ze strojírenských oborů možnost prohlédnout si a vyzkoušet si špičkové produkty od nejvýznamnějšího světového hráče v tomto oboru,“ dodal Milan Chvalina.

Marek Hadra, PR director, Parker Hannifin


Na školení základů hydrauliky ve firmě Chvalis - Hoštka

Dne 7. 4. 2010 absolvovala druhá polovina třidy S3 odborné školení základů hydrauliky ve firmě CHVALIS s.r.o. Tato firma patří ke špičce svého oboru v republice a má ve svém portfoliu akreditované školící středisko americké firmy PARKER Hannifin. Do aktivit firmy Chvalis spadá i projektování, výroba, údržba a školení hydrauliky.

Naši studenti strojírenského oboru mají možnost absolvovat právě ve školícím středisku firmy CHVALIS seminář základů hydrauliky a získat certifikát. Jako odborný lektor přednášel a seminář řídil pan Ivan Oliva. Přinášíme vám fotoreportáž z právě proběhlého školení.

Ing. Pavel Votrubec 7.4.2010, >>> odkaz na zdroj

Školení studentů Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Ústí nad Labem

Žáci při praktické výuce v autorizovaném středisku Chvalis Hoštka

Dne 15. 3. 2010 bylo u žáků studijního oboru Mechanik elektronik provedeno praktické zaměstnání na trenažérech firmy Parker v autorizovaném školícím středisku u firmy Chvalis v Hoštce. Jedná se o pneumatické a hydraulické řídící a regulační systémy. Tato tematika byla se žáky teoreticky zvládnuta již ve třetím ročníku studia.

Žáci nyní měli možnost vidět jednotlivé komponenty v řezu, mohli si je tzv. osahat. Dále prováděli praktické zapojení jednotlivých úloh, včetně oprav při simulované závadě. Vedoucí školícího střediska, Ivan Oliva, byl se znalostmi žáků mile překvapen, časové limity pro jednotlivé úlohy byly značně zkráceny.

>>> odkaz na zdroj

Školení studentů v autorizovaném středisku Chvalis Hoštka

 

 

  Hydraulické komponenty OLAER

Hydraulické hadice

 
Copyright © CHVALIS s.r.o. / Optimalizováno pro: 1024 x 768 / Webdesign X-agency / Poslední aktualizace: 29.11.2018

Podpora z fondů EU